Doha, Katar

Doha

Katar

Katarské Doha pořád není úplně běžnou destinací pro zimní dovolenou u moře, ale rozhodně se jedná o velmi zajímavé místo, které stojí za to navštívit. Už jen z toho důvodu, že se nachází v jedné z nejbohatších zemí světa a nabízí tak zajímavou kombinaci starých arabských prvků s ultramoderním městem.

Doha začalo jako osada lovců perel a k razantímu zlomu došlo ve 20. století, kdy zde byla objevena ropa a to odstartovalo transformaci na moderní metropoli plnou mrakodrapů. K zajímavým místům rozhodně patří královský palác, staré tržiště, přístav, dostihové závodiště a různá muzea.

Rodiny s dětmi zde mohou strávit čas v různých tématických zábavních parcích. Za zmínku rozhodně stojí Gondolania, Angry Birds World nebo herně zaměřené Virtuocity. Katar se dále uchází o pořádní různých světově významných akcí. Konalo se zde MS ve fotbale a z velkých akcí se zde pravidelně jezdí závody motocyklů MotoGP a také F1, což může být také jedna z motivací proč se s touto arabskou zemí seznámit na vlastní kůži.