Omán

Omán

Omán

Sultanát Omán je malebná muslimská země na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova se spoustou přírodních krás, atraktivní gastronomií a bohatým kulturním dědictvím. Díky tomu se stává čím dále populárnějším cílem pro turisty.

Omán je místem krásných národních parků a přírodních rezervací, mezi které se řadí například souostroví Al-Dimaníjat, které je velmi populárním cílem pro potápěče, když nabízí nádherné korálové útesy a bohatý mořský život. Kromě zážitků spojených s mořem si je zde možné užít také neopakovatelná pouštní dobrodružství.

Bohatá historie a kultura Ománu se odráží v jeho tradicích a architektuře. Za návštěvu rozhodně stojí historické města jako Nazvá a Rusták. A samozřejmě nikdo by neměl vynechat procházku po tradičních trzích, kde si můžete případně koupit na památku libivé šperky nebo tradiční ománské řemeslné výrobky.

Ománská gastronomie nabízí bohaté chutě a aroma. Na talíři zde často uvidíte pokrmy zahrnující rýži, maso, zeleninu a širokou škálu koření. K typickým ománským jídlům se řadí Makbús (rýže s masem a šafránem), Harís (pšeničná kaše), Sakhana (kaše z melasy, datlí, pšenice a mléka), kebab, šuva (pečené marinované maso s rýží) a ze sladkostí chalva.