Katar

Katar

Katar

Katar je fascinující destinace nabízející unikátní mix ultramoderního světa a arabských tradic. Je to rozlohou malá země na Arabském poloostrově, která se díky hlavně díky své ropě a plynu řadí k těm nebohatším na světě. O čemž se turist může přesvědčit prakticky na každém kroku.

Hlavní katarské město Dauhá je velmi moderní metropole, která v sobě kombinuje futiristickou architekturu a arabskou historii. K vidění tak je pobřeží s panoramatem mrakodrapů nebo historická část s mešitami a starobylími budovami.

Místem k navštívení je rozhodně Khawr al Udayd, kterému se říká „vnitřní moře“, ale ve skutečnosti je to laguna zásobovaná vodou z Perského zálivu. Celá tato oblast je na seznamu UNESCO, když zde návštěvníci můžou vidět různé želvy, gazely, ptáky nebo dugongy ve velmi atraktivním a jedinečném prostředí.

Návštěvníky Kataru jistě potěší spousta bílých písečných pláží v kombinaci s tyrkysově modrým mořem. Milovníci historie zde naleznou několik historických měst. Za zmínku v tomto ohledu stojí Az-Zubára, což bylo v 18. a 19. století významné přístavní město a dnes se řadí k těm nejzachovalejším.