Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou federace sedmi emirátů na východním pobřeží Arabského poloostrova. Díky svému ropnému bohatství a dalším aktivitám se řadí k nejbohatším zemím na světě. Což se na první pohled projevuje v moderní architektuře a různých turistických lákadlech, která si dávají za cíl být špička ve svém oboru

Celosvětově největší věhlas mají hlavně dva emiráty Dubaj a Abú Dhabí. I když Dubaj je tím známějším, tak Abú Dhabí je skutečným centrem Emirátů a je také mnohem bohatší. V poslední době jdou čím dále větší investice i do ostatních částí země, které se tak stávájí čím dále častějším cílem pro dovolenou u moře.

K největší symbolům patří bezesporu nejvyšší budova na světě Burj Khalifa nebo slavný dubajský hotel Burj Al Arab. Atraktivní podívanou nabízí také fontána Dubai Fountain nebo vyhlídka Dubai Frame ve tvaru rámu vysokého 150 metrů. To významným symbolem Abú Dhabí je Mešita šejka Zayeda, která je schopná pojmout až 40 tisíc věřících.

Při návštěvě Emirátů by nikdo neměl vynechat ani výlet do pouště, kde je možné v poklidu poznat uskalí tradičního beduínského života. Ale také je možné to pojmout dobrodružněji a vyrazit do písečných dun v terénním autě nebo na čtyřkolce a užít si jedinečný adrenalinový zážitek.

Dubaj je také rájem pro nákupy, jelikož místní Dubai Mall se řadí k největším nákupním centrům na světě. Vedle moderních center samozřejmě nechybí ani tradiční trhy. Emiráty jsou také místem kulinářských zážitků nabízející bohaté chutě arabské kuchyně.