Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Abu Dhabi

Spojené arabské emiráty

Abu Dhabi je možná méně známé než Dubaj, ale ve skutečnosti se jedná o politické, kulturní i ekonomické centrum Spojených arabských emirátů. Je to největší a nejbohatší emirát, kde je bohatství vidět prakticky na každém kroku v podobě moderní architektury. Kromě toho jsou zde k vidění i různé paláce a mešity z dob minulých.

Asi tou nejvýznamnější památkou v Abu Dhabi je mešita šejka Zayeda, která je tou vůbec největší v celých Emirátech, když má na rozlohu dvanáct hektarů. Zajímavou podívanou nabízí i zdejší galerie vystavující expozice od pravěku po současnost včetně děl nejznámnějších evropských umělců, které jsou sem zapůjčovány.

Abu Dhabi je i přehlídka luxusních hotelů, golfových resortů, parků a jiné zeleně, kde si můžete najít stín a odpočinout od jinak teplého počasí. Velkým lákadlem jsou i krásné bílé pláže. Stejně jako v jiných arabských městech, tak i zde je celá řada tržišť, kde se dá smlouvat o cenách všecho možného.

Moderní stavbou, která jistě stojí za zhlédnutí je nejvíce nakloněný mrakodrap Capital Gate. V Abu Dhabi si je možné užít také velkou porci zábavy v tématických parcích. Těmi nejlepšími jsou rozhodně Warner Bros World, akvapark Yas Waterworld nebo Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou na světě. Vedle toho se zde každoročně konají i závody formule 1.