Ajman, Spojené arabské emiráty

Ajman

Spojené arabské emiráty

Ajmam je nejmenší emirát, který se těší velkému hospodářskému růstu, což je patrné na každém kroku. Stejnojmenné hlavní město má velkou výhodu v tom, že je pouhých dvacet kilometrů od Dubaje. Je to tedy ideální místo pro dovolenou v Perském zálivu spojenou s výlety do této slavné metropole se spoustou světově proslulých staveb.

Na návštěvníky tak čeká město se spoustou moderních hotelových komplexů, obchodů, restaurací a kaváren. Oblíbená je i pobřežní promenáda Corniche. Zajímavé je i městečko Manama s velkou pevností s muzezem, což je taková připomínka historických tradic regionu. Samozřejmě nechybí ani různé orientální trhy tzv. souky a často se v tomto emirátu setkáte také s rybolovem, což zde byla po dlouhou dobu jedna z hlavních aktivit, jak si obstarat živobytí.

Atraktivnosti Ajmanu přispívá také jeho velmi čisté moře. Je to tedy oblíbený cíl pro milovníky potápění a šnorchlování. Mořský život zde zahrnuje spoustu pestrobarevných rostlin a živočichů, když můžete klidně narazit na žraloky nebo želvy. Samozřejmostí této oblasti jsou i dlouhé pláže pokryté bílým pískem.