Fujairah, Spojené arabské emiráty

Fujairah

Spojené arabské emiráty

Emirát Fujairah svým návštěvníkům nabízí tu nejkrásnjší přírodní podívanou z celých emirátů. Jsou zde hory, vodopády, zelené oázy, hory a dlouhé písečné pláže. Je to doslova exotický ráj, jak dělaný pro ideální dovolenou snů.

Ve Fujairah mohou turisté využít širokou škálu kvalitního ubytování, ale zároveň je to ještě méně turistická oblast než slavná Dubaj a tak je to vhodné místo pro klidněší dovolenou. Tato lokalita se může pochlubit velmi bohatým podmořským životem a je tedy vhodným cílem pro potápění, šnorchlování nebo i různé výlety na lodích, které umožní bližší seznámení se s tímto zdejším bohatstvím.

Ve Fujairah je k vidění také řada historických památek. Přímo ve městě je pevnost ze 17. století, kterou v minulosti využívala vládnoucí rodina jako svůj domov. Dále je zde asi mešita šejka Zayeda se 100 metrů vysokými minarety a asi 35 kilometrů od města je mešita Al Bidya, která byla dlouhou dobu až do roku 2018 považována za tu vůbec nejstarší v celých Emirátech, než byla nalezeny zhruba tisíc let staré ruiny nedaleko Abu Dhabi.