Dubaj, Spojené arabské emiráty

Dubaj

Spojené arabské emiráty

Dubaj je hlavní město stejnojmenného Emirátu a momentálně asi tím nejznámějším městem Arabského poloostrova. Jedná se o velmi kosmopolitní místo, kde se kromě arabštiny bez problémů domluvíte také anglicky. Na turisty zde čeká rozsáhlá poušť, krásné bílé pláže a moře s bohatým podmořským životem. Město samotné se chlubí celou řadou ultramoderních staveb, které jsou známé po celém světě. A nechybí ani historické čtvrtě s tradičními domy a mešitami.

Návštěvníci mají v Dubaji na výběr ze skutečně široké škály ubytování. Aby také ne, když turismus je dnes jedním z hlavních příjmů Dubaje. I když na začátku rozmachu stálo ropné bohatství, tak dnes se podílí jen jednotkami procent. K velkým turistickým lákadlům patří samozřejmě Burj Khalifa s výškou dechberoucích 828 metrů, hned vedle je největší tančící fontána na světě Dubai Fountain a také slavné nákupní centrum Dubai Mall, kde je k vidění i jedno z největších akvárií na světě.

Atraktivním místem je bezesporu také Ski Dubai a tedy krytá lyžařská sjezdovka jakožto součástí dalšího velké nákupního centra Mall of the Emirates. Pěkné fotky je možné pořídit také v okolí jednoho z nejluxusnějších hotelů světa Burj al-Arab ve tvaru plachetnice. Návštěvníkům by neměla uniknout ani rozhledna Dubai Frame nabízející pěkné pohledy na slavnou arabskou metropoli.

Rodiny z dětmi si v Dubaji mohou užít návštěvu řady zábavních parků jako jsou Aquaventure nebo třeba Legoland. Poměrně unikátní zážitek si zde mohou vychutnat i příznivci závodů Formule 1, když na dubajském závodním okruhu si mohou vyzkoušet jízdu v monopostech ze začátku milénia. A samozřejmě k Dubaji neodmyslitelně patří okolní poušť nabízející spoustu jedinečných zážitků a dobrodružství.